Co je studio Kleine?

Existuje mnoho řemesel a stejně, jako má truhlář svoji dílnu se stroji a nástroji na opracování dřeva, i počítačový řemeslník má tu svou. Narozdíl od truhlárny se jeho dílna obyčejně vejde do počítače a jeho nástroje jsou: grafický editor, program na úpravu fotek, editor programového kódu, videostřižna a podobně. Pojďme tuto virtuální dílnu nazývat třeba slovem studio... a je to! Vše ostatní se dočtete níže na této stránce.

Počítačové řemeslo - kresba

Povíme si to celé, ale nejspíš Vás zajímá hlavně to, co dělá studio Kleine v současnosti...

2022

Studio Kleine je výše zmíněná dílna jednoho počítačového řemeslníka - Jiřího Neuderta, který příležitostně spolupracuje s externími kolegy, takže čistá one-man-show to dnes již není. Od počátku roku 2022 nabízí studio Kleine tvorbu internetových stránek, programování webových aplikací a jejich propojení na další systémy, grafické práce a podporu pro začínající podnikatelské záměry - tzv. startupy.

2016

V tomto roce vznikla značka Kleine | Heart Driven Studio jako brand pro rozšíření činnosti o potisk triček. Kromě přípravy produktových grafik pro vlastní výrobu a provoz vlastního e-shopu fungovalo Kleine jako externí grafické studio pro marketingovou divizi společnosti SVITAP. Ve stejné době se také rozbíhala spolupráce s lokálními začínajícími podnikateli ve smyslu podpory jejich nových projektů. Do roku 2016 jsem nevystupoval pod značkou, ale pod svým jménem.

2010

Několik let jsem pracoval externě pro různé firmy zaměřené na webové technologie a aplikace. Mezi nejzajímavější projekty patřila spolupráce s americkou firmou Uniforms Express, dále práce na uživatelském rozhraní on-line vzdělávacího systému na bázi webinářů - Webstudy International, nebo na systému Edookit v jeho začátcích (webový software pro správu škol). Kódoval jsem například UI tehdejšího portálu slovenské sázkové společnosti Tipos.sk, programoval jsem prodejní aplikace (e-shopy) s napojením na platební brány, redakční systémy, malé i velké weby.

2005

Po ukočení studia automatizace a softwarové podpory výroby v Brně jsem nastoupil do tamější firmy World Sports International jako grafik. Firma vyráběla sportovní dresy pro již zmíněnou americkou společnost Uniforms Express. Z grafického oddělení jsem poměrně brzy přešel k týmu webových vývojářů a později se stal vedoucím projektu produktového on-line konfigurátoru pro americké zákazníky. Souběžně s tím jsem již provozoval svou živnost, vytvářel weby a firemní grafiku pro živnostníky a menší firmy.

2003

16. června, tehdy ještě jako student, jsem položil základní kámen své dosavadní činnosti a nechal si vystavit živnostenský list pro Reklamní činnost a marketing. Vytvářel jsem první internetové stránky a firemní loga, například pro tehdy nově vznikající firmu Enter Polička.

Staň se hrdinou studia!

Není tím míněno studium na střední, vyšší, nebo vysoké škole. Je vlastně jedno, co jsi studoval/a nebo studuješ, i když teoretické základy v oboru jsou vždy výhodou.

Hrdina studia - kresba

Chceš-li být hrdinou studia Kleine, důležité je především to, co umíš se svým počítačem a jestli Tě ta práce baví. Protože každý, kdo umí na počítači vytvořit něco hodnotného, je pro studio Kleine tak trošku hrdina.

Nabízíme Ti možnost předvést své digitální dovednosti a přivydělat si. Je fakt jedno, jestli jsi student/ka, nebo rodič/ka na mateřské. Pokud v Tobě naše nabídka vyvolala pocit zájmu...
Ozvi se nám!